Spiżarenka dla bezdomnego psiaka i kociaka

wybrany do głosowania

Społeczność Rzeszowa wspiera działanie schroniska poprzez przekazywanie darowizn i zbiórki publiczne. Akcje te są sezonowe, co wiąże się z tym, że do schroniska jednorazowo trafia duża ilość karmy i akcesoriów dla zwierząt. Wiąże się to z koniecznością bezpiecznego przechowywania rzeczy do czasu ich wykorzystania.
Przede wszystkim magazyn jest konieczny dla poprawnego funkcjonowania schroniska ze względów sanitarnych. Sucha i mokra karma, którą są żywione zwierzęta, musi być przechowywana w warunkach szczelnych, zapobiegających przedostaniu się gryzoni. Wszelkie uszkodzenia opakowań przez gryzonie skutkują tym, że karma staje się bezużyteczna i należy ją zutylizować.
Obiekt schroniska od początku swojego istnienia nigdy nie dysponował pomieszczeniami magazynowymi, a przy prowadzeniu tego rodzaju działalności jest to nieodzowne. Obecnie stosowane są rozwiązania tymczasowe, które nie pozwalają w pełni korzystać z potencjału dobroczynności mieszkańców Rzeszowa.

Charakter projektu

Ogólnomiejski


Kategoria projektu:

Kategoria IIIWstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Szacowany koszt wybudowania pomieszczenia magazynowego przylegającego do istniejącego obecnie budynku, tzw. Domu Kota to 60 000 zł (wliczając VAT). Zakładana na rok 2021 roboczogodzina to 22,00 zł.
Projekt budynku (wykonany na zlecenie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt) w załączeniu.

Załączniki


Powrót do listy projektów