Zgłaszanie zadań

Weryfikacja zadań

Publikacja zadań

Głosowanie

Obliczanie wyników

Ogłoszenie wyników

Aktualności


Publikujemy listę projektów zgłoszonych do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023, które przeszły...


Za nami etap zgłaszania projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Teraz Komisja zajmie...


13 oraz 20 lipca w godzinach od 16:00 do 18:00 w siedzibie Urban Lab Rzeszów odbędą się dyżury w ra...Podsumowanie wyników RBO 2023!

Ponad 74 tysiące głosów oddali rzeszowianie podczas głosowania na projekty do przyszłorocznego Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Ich realizacja będzie kosztować 9 milionów złotych.

Rzeszowski Budżet Obywatelski jest prowadzony w mieście od 2014 roku. W tym czasie kwota przeznaczona na inwestycje i zadania wybierane przez mieszkańców wzrosła z 5 do 9 milionów złotych. Przyszłoroczna edycja, na którą mieszkańcy głosowali od 5 września do 7 października będzie nieco inna, bo w najbardziej popularnej kategorii ?działań osiedlowych? pula pieniędzy na pojedyncze zadania została zwiększona do 400 tys. zł. A kwota całego RBO wzrosła w stosunku do poprzedniej edycji o 800 tys. zł.Pod głosowanie zakończone 7 października poddano 107 zadań podzielonych na trzy kategorie.
W pierwszej z nich zebrano zadania, które ze względu na swój charakter oraz zasięg oddziaływania zaspokajają potrzeby mieszkańców miasta, niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Szacunkowa wartość zadania w tej kategorii nie mogła być wyższa niż 2 mln zł. Do drugiej kategorii zaliczono projekty realizowane na terenie jednego osiedla. Pojedyncze zadanie nie mogło być tutaj droższe niż 400 tys. zł, a łączna kwota przeznaczona do sfinansowania najwyżej ocenionych zadań wyniesie w tej kategorii 6 mln zł. Budżet ostatniej kategorii to 1 mln zł. Zawiera ona tzw. zadania miękkie, czyli np. organizację imprez czy zajęć dla mieszkańców. Maksymalna kwota na pojedyncze przedsięwzięcie to w tym przypadku 50 tys. zł.

Lista zadań przyjętych do realizacji:

Lista zadań